בתים לצעירים ולבוגרים
 על רצף האוטיזם

הוסטל מעלה החורש

הוסטל מעלה החודש - תמונה.jpg

הוסטל בית הזית

הוסטל בית הזית והוסטל מעלה החורש הינם הוסטלים הממוקמים בבית שמש ובמבשרת ציון במרכזי שכונות וילות  הבאים לתת מענה לצעירים ולבוגרים על הרצף האוטיסטי. עם ניסיון של כ-60 שנה בעבודה עם אוכלוסיות מיוחדות, ביניהן עם אנשים עם מוגבלות שכלית-התפתחותית ואנשים על רצף האוטיסטי, מערך דיור ידידה מפעיל בתים

אשר משמש כבתים אוהבים  24 שעות ביממה ונותנים מענה

לרווחתם הפיזית, הנפשית והטיפולית לדייריו.

הוסטל בית הזית מיועד לאוכלוסייה על הרצף האוטיסטי
בתפקוד קלאסי, והוסטל מעלה החורש מיועד לאוכלוסייה
בתפקוד גבוה. 


אני מאמין
אצלנו מאמינים כי כל דייר הוא גם חלק מהקהילה וכל דירה
היא בית לחיים עבורו. ההוסטל רחבי-הידיים
מתאים ל-8-12 דיירים ומאובזרים באופן שנותן

מענה מקסימאלי לצרכיו של הדייר, יחד עם אווירה ביתית

המאפשרת לדייר להביע את רצונותיו ויכולותיו.

"הגוזלים שלי עזבו את הקן פרסו כנפיים ועפו..."  

אנו יודעים שזה לא קל "כשהילדים" ממשיכים במסע ההתבגרות לעבר העצמאות, אנחנו כאן ללוות אותם ואתכם. להבטיח לכם שאתם יכולים להרפות מעט ושילדכם בידיים טובות, שקולם יפגוש באוזניים "צמאות", שהאתגרים יפגשו נחישות ויצירתיות ושהגבולות יסמנו את מעלה השביל עם כתף תומכת למשען.

קצת על המקום...

שני הבתים הינם וילות מרווחות וגדולות השוכנות בלב הקהילה ומשמשות בית לחיים לדיירים אשר יוצאים לעצמאות. אל דאגה, הם לא לבד, יש צוות רחב שתומך, מלווה, מאמין, מקדם ופועל מתחושת שליחות. לכל דייר תיבנה תכנית שמתאימה לו אישית. נכיר בחוזקות שדרכם נתגבר על "החולשות". אנו מאמינים בלקחת חלק פעיל בקהילה "ובמעגל של קבלה ונתינה" ושגם לנו יש כיצד לתרום לקהילה ולא רק להיתרם. דיירים בגיל בית ספר ימשיכו ללמוד בבית ספר ודיירים מעל גיל 21 ישולבו במגוון רחב של תעסוקות בהתאם ליכולתם. לצד זה, הדיירים ישתלבו במגוון רחב של חוגים, פעילויות, ימי כיף, נופשים ופעילויות קהילתיות כחלק מהסביבה בה הם חיים.


ומה אתכם?

אנו דוגלים בשיתוף פעולה עם ההורים ומאמינים שאין שני למשפחה. נרצה להיוועץ ולשתף איתכם וגם שתפעלו מתוך אמונה בנו. יחד איתכם נוכל לתת מענה מלא לכל צרכיו ורצונותיו של ילדכם.

מה עם הצוות?

הצוות המקצועי הרחב בעל ניסיון רב בעבודה עם אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים, וצוות טיפולי מסור, מיומן ומנוסה העובד יום-יום עם הדיירים. לכל דייר מותאמת תוכנית קידום אישית על ידי הצוות המקצועי ובשילוב עם הצוות הטיפולי ומשפחת הדייר בהתאם לצרכיו האישיים, בכל תחום אליו הוא נדרש ובאופן שנותן מענה מקסימאלי לאתגרים איתם מתמודד הדייר בחייו האישיים ובקשריו עם הסביבה ועם משפחתו. לדייר נגישות מלאה לפסיכיאטר, צוות רפואי, צוות פרא-רפואי, עובדת סוציאלית ועוד.

איך מתקדמים?
אנחנו מזמינים אתכם להיות חלק מקהילתנו וממשפחתנו הגדולה.
ניתן לפנות ישירות לעו"ס המלווה מהרשות המקומית.